Lokalna Grupa Działania z naszego gimnazjum zorganizowała 6 maja br. grę miejską „Bajkowe wyzwania”. Do udziału w zabawie zgłosiło się jedenaście zespołów. Wszystkie drużyny musiały przejść przez sześć punktów i wykonać zadania, adresowane zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Były to: tor przeszkód, wyzwanie polegające na współpracy, krzyżówka, rozpoznawanie potraw po ich smaku, depesza, kalambury.

lgd bajkowe wyzwanie01 lgd bajkowe wyzwanie16

W tym czasie na placu zabaw zorganizowano atrakcje dla pozostałych, takie jak: zabawa z kolorową chustą, przechodzenie przez tunel, wielkie bańki mydlane, muzyka, występ muzyczny Pauliny Szczepaniak, możliwość zrobienia sobie zdjęcia, upodabniając się do postaci z bajek. Na wszystkich uczestników gry miejskiej na mecie czekał słodki poczęstunek, ufundowany przez lokalne piekarnie. I miejsce zajęły drużyny: "Królewny" oraz "Drużyna prądu", drugie - ekipy: "Kiara" oraz "Kotki Psotki", trzecie - zespoły "Pingwiny" i "Spiderman". Każdy z najmłodszych uczestników gry otrzymał upominek sfinansowany przez Urząd Miasta oraz dyplom uczestnictwa. Grupy, który znalazły się na podium, nagrodzono grami edukacyjnymi.

Grupa wolontariuszy składa serdeczne podziękowania piekarniom: Piotra Kaczmarka, Danuty Grygier, Marka Gidaszewskiego i Piotra Gwoździa za życzliwość, pomoc i wsparcie naszych działań. (r, Monika Naskręt)

Projekt „Lokalne Grupy Działania" jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Projekt dofinansowany ze środków gminy Śmigiel.
Patronat honorowy objęła Burmistrz Śmigla, medialny Witryna Śmigielska